Biuro Obsługi Interesantów w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

ul. Wały Jagiellońskie 2,
85-128 Bydgoszcz,
tel.  52 32 53 173, 52 32 53 193 
parter pok. 6
adres mailowy: boi@bydgoszcz.so.gov.pl                   
[start] [koniec]

Interesanci przyjmowani są:

  • w poniedziałki od godz. 7.30 do 18.00
  • od wtorku do piątku  w godz. 7.30 -15.30


Wszelkie pisma i wnioski należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym.


Do zadań biura należy w szczególności:

  1. udzielanie informacji o stanie postępowania w sprawie na podstawie danych z sądowych systemów informatycznych;
  2. kierowanie interesantów do odpowiednich komórek organizacyjnych, jeżeli załatwienie ich spraw w biurze nie będzie możliwe;
  3. udzielanie pomocy podczas pobytu w sądzie świadkom i pokrzywdzonym między innymi przez informowanie, kierowanie do odpowiednich pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych;
  4. udostępnianie informacji o lekarzach sądowych, mediatorach oraz instytucjach, których działalność wiąże się z ochroną praw człowieka;
  5. udostępnianie formularzy sądowych i wzorów pism;
  6. informowanie o strukturze organizacyjnej sądu, jego właściwości oraz lokalizacji, numerach telefonów, godzinach urzędowania, adresie strony internetowej, poczty elektronicznej, a także adresach innych sądów, organów i urzędów centralnych oraz kierowanie do właściwych sal rozpraw.


Osoby zainteresowane zapoznaniem się w siedzibie sądu z zapisem dźwięku lub obrazu i dźwięku mają obowiązek złożyć pisemny wniosek (do pobrania) do sądu o udostępnienie zapisów z rozpraw.

Zasady korzystania ze stanowiska do przeglądu zapisów audio-video rozpraw:

Po wcześniejszym uzyskaniu zgody na dostęp do nagrań audio-video, w ustalonym terminie, pracownik sądu weryfikuje czy dana osoba jest upoważniona do zapoznania się z nagraniem.

Następnie pracownik udziela zainteresowanemu podstawowych informacji w zakresie obsługi aplikacji Recourt i udostępnia zapis rozprawy (pracownik sądu pozostaje w pomieszczeniu).

Jednocześnie informujemy, iż pomieszczenie przeznaczone do przeglądu nagrań audio-video rozpraw sądowych jest monitorowane.

W obecnym stanie prawnym brak jest przepisów szczególnych umożliwiających wnoszenie pism procesowych, wniosków i innych oświadczeń składanych w toczących się postępowaniach sądowych na elektronicznych nośnikach informatycznych (za wyjątkiem Elektronicznego Postępowania Upominawczego -e-Sądu-Sąd Rejonowy w Lublinie).

Wszelkie pisma procesowe winny być składane bądź za pośrednictwem placówki pocztowej lub bezpośrednio w Sądzie, tak, aby zawierały własnoręczny podpis nadawcy.

Wobec powyższego pisma procesowe przesłane drogą elektroniczną nie wywołują skutków prawnych i nie jest im nadawany bieg.